2016 legnagyobb magyar sikerei (2. rész)

Ahogy ígértük, folytatjuk a 2016-os év küzdősportban elég legnagyobb magyar sikereinek bemutatását.


Ha lemaradtatok volna róla, akkor az első részt IDE kattintva olvashatjátok újra. Összeállításunkban nem kívántunk sorrendet felállítani, így ezért az időrendet sem tartottuk be.


Nem csak ringben és a tatamin teljesítettek jól sportolóink, hanem a ketrecben is. Etelaky Lajos, a Budapest Top Team versenyzője Münchenben nyerte el az Aggrelin MMA szervezet bajnoki övét.



A profik mellett az amatőr MMA vonalában is halmoztuk a sikereket. Az IMMAF mindkét idei nagy versenyén megmérettették magukat versenyzőink. A Las Vegas-ban rendezett Világbajnokságon Nánási Fatime jóvoltából magyar érem is született. Fatime a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Az Európa-bajnokságon szintén a hölgyeink remekeltek. Fatime ismét bronzéremmel gazdagodott. Kovács Alexandra viszont megszerezte Magyarország első Európa-bajnoki címét! Szandi nagy magabiztossággal menetelt a döntőig, ahol a svédek klasszisát legyőzte állhatott fel a dobogó tetejére Prágában.


Korábban a WMMAA Hungary versenyzői szintén a cseh fővárosban 4 érmet szereztek a WMMAA Open-en.


Ugyancsak sporttörténelmi magyar siker volt Laszák Zoltán Karim Ghajji felett aratott győzelme a budapesti Bellator Kickboxing gálán, amivel Zoli a szervezet első profi magyar Világbajnoka lett!


Gercsák Szabina sem panaszkodhat a 2016-os évére. Felnőtt Európa-bajnoki bronzérme mellé megvédte junior EB címét is idén. Szabina a bronzéremért ráadásul egy iponnal verte a világelső holland Polling-ot!



Nem szabad elfeledkezni az AFSO-IKSA Világbajnokságon elért magyar sikerekről sem. A Frankfurtban viadalon 20 ország csapatai képviseltették magukat.


A WFC Világbajnokság is 6 magyar bajnoki címmel zárult a közelmúltban.


Muaythai szabályrendszerben is termett számunkra babér. Szána Patrik, a Regym versenyzője junior Világbajnoki címet szerzett. Fábián Kristóf pedig már a felnőttek közt lett Európa-bajnok Splitben!



A magyar Shinkyokushin válogatott összesítésben 12 érmet szerzett a stílus grúziai Európa-bajnokságán. A csapat 3 arany-, 2 ezüst- és 7 bronzérmmel zárta a Tbilisziben rendezett kontinensviadalt. Szepesi Csenge a Világbajnoki címe után az Európa-bajnoki címet is begyűjtötte.



Igyekeztünk az egészet évet összefoglalni ezzel, de megeshet, hogy kihagytunk valakit. Előre is jelezzük, hogy nem szándékosan. Bízunk benne, hogy az előttünk álló év is hasonlóan sikeres lesz, mint 2016!

 

Rizin 2016 GP finálé - Bizarr show

A hangulat adott volt, pár jó csatát is láttunk, de a Japán MMA világa mindenhol máshol elkerekíti a nézők szemeit. Hogy miért? Nézzük!


Rizin


Az előző gálán továbbjutó legendás Cro Cop bár egy pillanatra bajba került és sarokba szorult Baruto ellen, egy jól irányzott térdessel a hatalmas testen mindent megfordított és a földön, ütésekkel befejezve 49 másodperc alatt TKO győzelmet aratott.


https://twitter.com/aorucolo/status/815091353092661248

Amir Aliakbari kemény meccsen, egy hajszállal ugyan, de győzött a pontozólapokon Valentin Moldavsky ellenében, ezzel pedig ő is továbbjutott. A fináléban tehát CroCop és Aliakbari között fog eldőlni az öv sorsa később a nap folyamán.


Gabi Garcia gyakorlatilag egy nagymama-korú vagy legalábbis nagymama-korúnak kinéző hölgyet tett el útjából, ami - lássuk be - nem túl nehéz. Sokan felhördültek a "meccs" láttán, joggal. Nem volt itt semmilyen verekedés, csak verés.


https://twitter.com/UNTSportsFan/status/815166637485727745

Az egyik meccs után még Jerome Le Banner is bemászott a ringbe és felajánlotta "szolgálatait" a promóció ill. a japán közönség számára. Ne lepődjetek meg hát, ha 2017-ben Geronimo is feltűnik majd a Rizin kötelei között!


Jött a legendás Gracie család, egész popntosan Rickson Gracie sarja, Kron, aki a japán MMA egyik ikonja, Tatsuya Kawajiri ellen lépett kötelek közé. Az első menet nagy része elég kiegyensúlyozottan telt, igazi adok-kapok szellemben. Kölcsönösen sokat találtak, sokszor kapaszkodtak össze, ahol Kron meglepően jól megállta a helyét.


A menet második felénél aztán hanyatt vágta magát, guardba ugrott, ahol egy ideig dolgoztak, aztán felállva Kawajiri némi arc-taposással próbálkozott. Ez nem jött össze, így ismét álló-akció jött, majd Kron megint guardba ugrott.


A guardból ellenfele hátára jutva karfeszítéssel próbálkozott, de Crusher kiszabadult és Kron térdét kezdte támadni, aki ellentámadott és ismét a japán hátára került. A karfeszítés nem sikerült, de az RNC majdnem bejött. Az első menet második felét így dominánsan vitte a legújabb Gracie csoda.


A másodikban aztán Kron ismét guardba ugrott, majd megint Kawajiri hátára dolgozta magát. Az RNC ezúttal bejött, Kawajiri pedig kopogott, ahogy az illedelmes urak szoktak.


https://twitter.com/Hereditary_Funk/status/815144863519965184

Jött Amir Aliakbari és CroCop mindent eldöntő csatája. Az "iráni szörny" egy kemény meccsen túl volt már Moldavsky ellen, míg CroCop igen gyorsan végzett Baruto ellen. Kérdéses volt hát, mennyire tudta magát kipihenni Aliakbari, aki nyers erő és évei számát tekintve egyértelműen előnyben volt a horvát legendával szemben.


A könyökösök ugyan nem voltak engedélyezve ezen a meccsen a Rizin szabályai szerint, de az izgalmak enélkül is garantáltak voltak. Tíz évvel azután, hogy CroCop megnyerte a Pride GP-t, behúzta a Rizin GP-t is! Ezúttal nem a bal láb, hanem a bal kéz, két bal horog döntött! Három öv - Pride, K-1, Rizin. Ez a legendás horvát harcos mérlege!


https://twitter.com/jnsanchez/status/815149189952847880

UFC 207 - Az utolsó pecsét

Drámai a cím, de a történések is drámaiak voltak. Az UFC 207 több meglepetést is hozott, több dolgot megkérdőjelezhetetlenné, visszafordíthatatlanná tett. Nézzük!

UFC 207

Cody Grabrandt köröket vert a hosszú évek óta veretlen Cruzra, mind erőben, mind sebességben felülmúlva. De pontosabb volt ellentámadások terén is. A tranzíciókban elkapva, többször leküldte Cruzt.


Mivel TJ Dillashaw hasonlóan domináns győzelmet aratott a feltörekvő brazil pusztító, John Lineker felett, adott egy sztori-vonal, melyet mintha csak a WWE-ben írtak volna.


Dillashaw és Garbrandt, egykori csapattársak között nem éppen jó a viszony. Kérdés, hogy először Cruzzal újráznak egyet vagy Dillashaw megkapja végre, amit akar?


https://twitter.com/ufc/status/815064368693977088

Rousey körül sok volt a kérdés elöljáróban is - mentális állapota, a 13 hónap kihagyás, az MMA-n kívüli tervei, az edzője mind olyan tényezők, melyek találgatásokra, esetenként aggodalomra adhattak okot. Joggal.


Rousey tehetsége bárhol bajnokot avatott belőle, annak ellenére, hogy mentálisan igen instabil. Edzője - és ez egy külön misét megérne - valamennyit hozzá tudott tenni eszköztárához, de nem sokat. Az MMA világának egyértelműen legrosszabb sztár-edzője eddig tudta juttatni az egykori judo olimpikont.


Minden hiba, hiányosság továbbra is megvolt - Rousey ugyanaz volt, mint előtte, csak jobb fizikai formában. De ez is kevés volt. A női MMA világa évekig le volt maradva - kevesebb szervezet, pénz, versenyző volt a nők számára, így Rousey egy nagyon más mezőnyben versenyzett. A sport azonban utolérte és le is hagyta.


Amanda Nunes mindössze 48 másodperc alatt TKO-val eltette útjából az egykori bajnokot, az UFC egyik legnagyobb üdvöskéjét, aki az ír csodagyerek, Conor McGregor előtt a legnagyobb nézettséget, legtöbb bevételt hozta. Rousey egyfajta kulturális ikon lett, akivel tele voltak az újságok, tévéműsorok, de még hollywoodi filmekbe is bekerült. Mi lesz most? Nem tudni, de az MMA karrierjének valószínűleg vége. Ő maga mondta, hogy nem sok van hátra számára az MMA világában, a nagy verés után pedig igen valószínű, hogy szögre akasztja kesztyűit.


https://www.youtube.com/watch?v=ELrneMsXRg8

A másik hasonló cipőben járó harcos az UFC 207 gálán Johny Hendricks, egykori váltósúlyú bajnok volt, aki két Robbie Lawler elleni meccse óta soha többé nem nézett ki úgy, mint előtte. Az öv elvesztése óta egy győzelme volt, most viszont zsinórban a harmadikat bukta. Korábban ő is pedzegette a visszavonulást, azonban az UFC könnyen lehet, hogy segít neki ezúttal a döntésben és szélnek ereszti. A zsinórban 3-4 vesztett meccs ugyanis az egyik legbiztosabb garancia arra, hogy kirakjanak valakit a szervezetből.

2016 legnagyobb magyar sikerei (1. rész)

Az év végéhez közeledve sokan végig gondolják a mögöttük álló 12 hónap eseményeit és történéseit. Még az új célok megfogalmazása előtt az idén teljesítettek elbírálása után.


Az idei év is bővelkedett magyar sikerekben küzdősporton és azon túl is. Mi természetesen az előbbire fókuszálunk elsősorban. Szándékosan nem állítunk fel semmiféle sorrendet, hiszen, aki kedveli és követi a magyar küzdősportot, annak minden siker egyformán öröm és büszkeség!


A Magyar Kempo Szövetség versenyzői több, mint 40 érmet gyűjtöttek a XIII. IKF Kempo Világbajnokságon áprilisban. Világbajnokaink és érmeseink névsorát a linkre kattintva érhetitek el.



A World All Style Championship mezőnye is ízelítőt kapott a magyar harcosok tehetségéből. Kovács Alexandra egymaga 5 aranyéremmel térhetett haza Portugáliából!


Judósaink sem maradtak adósak idén az érmekkel. A kontinensviadalon hárman is dobogóra állhattak.


A fiatalok mellett az idősebb korosztály is bizonyította, hogy a tehetség bizony semmit sem kopik az idő múlásával sem. A veterán judo Európa-bajnokságról 18 érmet hoztak haza a mieink Horvátországból.


Nehéz lenne megszámolni a kickbox válogatott tagjai hány érmet gyűjtöttek összesen. Milánóból 50, Írországból 42, és ehhez jönnek még hozzá az Európa- és a Világbajnokságon elért eredmények! A legkisebbektől a legnagyobbakig minden korosztályban kimagaslóan teljesítettek a magyar versenyzők!



Nem csak külföldön, de az országhatáron belül is sikert sikerre halmoztak sportolóink. Budapest adott otthont idén az UWW Pankráció Európa-bajnokságának, ahol 16 éremmel lett gazdagabb a 20 fős válogatottunk.


Első alkalommal rendezték meg a nem olimpiai súlycsoportok Világbajnokságát birkózásban, melynek helyszíne ugyancsak Budapest volt. Korpási Bálint világbajnoki címe mellett még két bronzéremnek is örülhettünk.


Birkózás után következzék grappling. Minszkben rendezték az idei UWW Grappling Világbajnokságot, ahol a magyar válogatott 15 érmet söpört be! Minszket megelőzően Rómában az Európa-bajnokságon 5 éremmel melegítettek a mieink a VB-re. Nem bánják talán a válogatott tagjai, ha külön kiemeljük, hogy Szmolka Nikoletta dupla EB aranya után a Világbajnokságon is a dobogó tetejére állhatott! Fantasztikus évet tudhat maga mögött Niki!




Folytatjuk....

 

UFC 207 Rousey vs Nunes

Ez a nap is eljött! Itt az UFC 207 a nyakunkon. Holnap Ronda Rousey 13 hónap kihagyás után, egy brutális KO vereség után visszatér! Sikerülhet-e visszahódítania címét?


A UFC 193 gálán, Ausztráliában Holly Holm az egész MMA világát megrázta 2. menetes fejrúgás KO győzelmével. Véghezvitte az addig szinte elgondolhatatlant és megállította az addig legyőzhetetlennek hitt, meccsei java részét az első menetben, karfeszítéssel nyerő Ronda Rousey-t.


Rousey körül továbbra is sok a kérdés - mentális állapota, a 13 hónap kihagyás, az MMA-n kívüli tervei, az edzője mind olyan tényezők, melyek találgatásokra, esetenként aggodalomra adhatnak okot.


A gála azonban tetőtől talpig tele van izgalmas, tehetséges harcosokkal, így lesz még miért, ill. kiért izgulni az est folyamán. Összesen hét jelenlegi és egykori bajnok tűnik majd fel, valamint rengeteg friss tehetség, így egész biztos, hogy mindenki megtalálja majd a számítását ezen az estén!



Akció akció hátán

A főmeccset felvezetendő co-main, azaz társ-főmeccs során súlykategóriájának tán valaha volt legjobb harcosa, a védelem, elmozgás mestere, Dominick Cruz csap össze az ifjú kihívóval, Cody Garbrandttal, aki egy év alatt az ismeretlenségből a UFC toplistájára került, 10-0-ás mérlegével a háta mögött pedig immáron a címért bunyózik.


Garbrandt első 5 ellenfeléből 4-et csúnyán kiütött, azonban Cruz rutinja, mozgása valószínűleg soknak bizonyul majd az Alpha Male csapat újabb harcosa ellen, akik évek óta, összesen 27 menettel a hátuk mögött ostromolják a UFC-ben veretlen Cruz-t.


https://twitter.com/ufc/status/812489368187256832

Az est során a korábbi bajnok, TJ Dillashaw a brazil fenegyerek John Lineker ellen száll ketrecbe, nagy valószínűséggel azért, hogy eldöntsék, ki lesz a következő, aki az övért mehet. Dillashaw a mai napig igen dühös, hiszen nem kapott lehetőséget egy azonnali újrázásra, hogy visszahódítsa az övet, melyet Cruz nyert el tőle.


Ha Garbrandt nyerne, az extra csavart adna a történetnek, hiszen Dillashaw az Alpha Male csapatot és a nemrégiben visszavonult Urijah Fabert otthagyva egy másik teremhez igazolt és a szintén Alpha Male-ből kiváló edző, Duane Ludwiggal tartott, akivel így egykori csapatuktól bőven kaptak a médiában hideget-meleget. Garbrandt a mai napig haragszik, így a két egykori csapattárs egészen biztosan parázs hangulatot varázsolna a felvezetésben és a meccsen is.


Az ún. prelimek, tehát felvezető meccsek is hihetetlenül erősnek néznek ki. Ott lesz például a korábbi váltósúlyú bajnok, Johny Hendricks is, aki kanyargós lejtmenetből próbálja visszakormányozni sikerei hajóját Neil Magny ellenében, Tim Means pedig Alex Oliveira ellenében ígér erőszakos látványosságot.


Holnap tehát itt a show, addig is - aki még nem látta - nézzétek meg a visszaszámlálást!


https://www.youtube.com/watch?v=3HqdlvKa1r4

A teljes felhozatal pedig:

Amanda Nunes vs Ronda Rousey
Dominick Cruz vs Cody Garbrandt
T.J. Dillashaw vs John Lineker
Dong Hyun Kim vs Tarec Saffiedine
Louis Smolka vs Ray Borg
Johny Hendricks vs Neil Magny
Mike Pyle vs Alex Garcia
Antônio Carlos Júnior vs Marvin Vettori
Brandon Thatch vs Niko Price
Alex Oliveira vs Tim Means

Rizin 2016 negyeddöntők

A Rizin torna-formátumának időzítése, a dátumok sokakat megzavartak, de a mai negyeddöntők során a finálé résztvevőinek személye dőlt el, akik két nap múlva kétszer harcolnak majd egyetlen este, hogy eldöntsék, ki lesz a bajnok!


Bár sem Wanderlei Silva, sem a korábban emlegetett Shane Carwin, egykori UFC nehézsúlyú harcos nem voltak jelen a tornán, az est elég jól sikerült. A látvány, a torna megnyitója a korai PRIDE-ot idézve, elég hangulatos lett, a hardcore MMA fanokban régi emlékeket idézve.


Kazuyuki Miyata és Andy Souwer meccsén a kérdés az elejétől fogva az volt, hogy Souwer távol tud-e maradni vagy Miyata suplexeivel a földbe döngöli majd. A távol maradás nem nagyon sikerült, de a suplex-hegyeket megúszta Souwer.


https://twitter.com/tommyie/status/814392728423460864

Souwer élete ezen szakaszában nem valószínű, hogy csak úgy felszedi a földharcot, így viszont bajban van, hiszen sem a levitelek ellen nem tud hatékonyan védekezni, sem a földre kerülve nincs sok válasza a támadásokra. Miyata a földön játszott vele, míg végül egy háromszögből karfeszítésbe átmenve véget is vetett a találkozónak.


A körülbelül 8 évet kihagyó Heath Herring a pókerasztalok mellől tért vissza, az "iráni szörny", Amir Aliakbari ellen. A hangulat adott volt - Herringet az UFC-s haver, Roy Nelson kísérte a ringhez, közben pedig "A jó, a rossz és a csúf" zenéje bömbölt. Aliakbari azonban nem játszani jött - hatalmas csapásokat engedett el, suplexelte Herringet és körbe verte a kötelek között.


Az első menetet simán behúzta, a másodikra azonban sokat fáradt, Herring pedig szinte feltámadt, sok értékelhető akciót hozva. Nyolc év kihagyás után tiszteletre méltó teljesítmény volt, de egyhangú pontozással Aliakbari húzta be a találkát, ezzel másodikként tovább jutva a tornán.


https://twitter.com/tommyie/status/814420021623554048

Tsuoyshi Kosaka az óriás, Baruto Kaito elleni meccse érkezett, mely az utolsó meccs volt Cro Cop és King Mo csatája előtt. Kosaka egy sikertelen leviteli kísérlet után félig-meddig Baruto alá került, majd percekig szenvedtek a földön, mire felállították volna őket. A hatalmas súlykülönbség miatt Baruto könnyedén rángatta körbe Kosaka-t, többször levitte, kötelekhez szorította és könnyedén behúzta a meccset egyhangú pontozással.


Elérkezett a várva várt főmeccs ideje. Jött Mirko Cro Cop és King Mo! Némi tapogatódzás után King Mo sikeresen levitte Cro Cop-ot, majd dolgozni kezdett full guardból - felegyenesedve GNP-vel próbálkozott, de pár perc után a bíró felállította őket.


Ez átmenetileg Cro Cop-nak kedvezett, de nem tudott jelentős előnyt kovácsolni belőle. A menet vége akciódúsabbra sikerült, hiszen mindkét harcosnak voltak szép találatai, de jött a második!


King Mo állva próbálkozott, nem is teljesen sikertelenül, hiszen CroCop lábai már nem sülnek el olyan gyorsan, mint valaha, azonban egy akció után a horvát a sarokba kerülve súlyos találatokat tudott bevinni, majd a földre hulló King Mo-t tovább gépelve elérte, hogy leállítsák a találkozót, ezzel pedig TKO győzelmet aratott! A következő meccse tehát - két nap múlva - Baruto ellen lesz!


https://www.youtube.com/watch?v=0iSLjk0N9Pg

A fináléban tehát jön majd Cro Cop vs Baruto és Fedor embere, Valentin Moldavsky vs Amir Aliakbari!

Beszélgetés a magyar judo kialakulásáról

Az alábbi videóban dr. Galla Ferenc, Keserű László és Simon Mihály beszélget a magyar judo kialakulásáról és a Kodokan judóról.

[caption id="attachment_15690" align="aligncenter" width="504"] A kép illusztráció[/caption]

A Tapolca TV Sportmagazin című műsorában látható a beszélgetés, melyben dr. Galla Ferenc, Keserű László és Simon Mihály a magyar judo kialakulásáról és a Kodokan judóról értekeznek. (Ez a rész a felvételen 29:30-tól látható)


https://youtu.be/Z6UGqR46-2w

/A judoinfo.hu cikke alapján/

HK 26 – Mesterek Viadala februárban

Még szinte ki sem aludtak a fények a legutóbbi Harcosok Klubja gála után Kecskeméten, de már a szervezők elárulták, hogy mire készülnek 2017-ben!

[caption id="attachment_15685" align="aligncenter" width="504"] Egy elcsípett pillanat a Harcosok Klubja 25. gáláról, Kecskemétről. Főszerepben Vidákovics Patrik és Polgár Ádám /fotó: Bús Csaba/[/caption]

December 17-én rendezték Kecskeméten a Harcosok Klubja 25. gálát, az Árpádvárosi Sportcsarnokban, ahol ezúttal is nagy sikernek örvednek a ringbe lépő harcosok.


A vidék kirándulás után 2017-ben a Harcosok Klubja visszatér a fővárosba, és azon belül is egy igazán exkluzív helyszínre. A februári gála ugyanis a Terminal1 Event Center-ben kerül megrendezésre, ami a Liszt Ferenc Reptér 1-es termináljában van. (Egy faviccel élve, alacsonyan szállnak majd a pofonok.)


Az exkluzív helyszínhez egy hasonló színvonalú gála is párosul majd. Annyit már biztosan tudni, hogy a Harcosok Klubja 26. gála február 25-én a „Mesterek Viadala” elnevezésű 4-es torna köré épül majd, amit muaythai „A” kategóriában rendeznek majd meg.


Mesterek csatája már kétszer is volt a Harcosok Klubja történetében. Első alkalommal Dudok Károly és Jóni Zsolt csapott össze, majd őket később Erdős József és Hajdú Gábor követte. Közülük hárman is ott leszek a februári Viadalon.



A Mesterek Viadala részvevői:

Dudok Károly (Spartan Fight Club, Magyar Muaythai Szakszövetség elnöke)
Erdős József (Thaiwondo Hungary SE)
Hajdú Gábor (Duhaj Gym)
Sörös István (Red Corner Fight Club)


A lebonyolítást illetően, a négyes torna selejtezőinek győztesei kerülnek be a döntőbe. A torna győztese elnyeri a "Mesterek Viadala" bajnoki övét.


A Harcosok Klubja 26-ra januártól várják a szervezők a versenyzők jelentkezését, a már megszokott feltételek mellett (érvényes sportorvosi engedéllyel), a muaythai kukac muaythai.hu címre!



Sérülésmentes felkészülést kívánunk!

Heti összefoglaló (117.)

Ünnepi hangulatban sem szakítjuk meg a szokásainkat, és ezúttal is összegezzük a hét legfontosabb híreit és eseményeit egy cikkben. Heti összefoglaló az ellenfelem.hu-n!


Hétfőn megtudhattátok, hogy kik lettek idén a legjobb judósok a szövetség szerint. Négy kategóriában is megismétlődött a tavalyi eredmény. Szakmai cikkünk ezen a napon a vertikális ugrás fejlesztéséről szólt.


Kedden a hétvégi Harcosok Klubja 25. gála eredményeit foglaltuk össze. A bokák megerősítésére is kitértünk ezen a napon.


Szerdán olvashattátok, hogy meg a birkózóink közül kik kapták az idei évben a díjakat. A célkitűzések fontosságáról Chris Weidman gondolatait is tolmácsoltuk Nektek.


Csütörtökön Stuart Cooper az ADCC elmúlt négy évének legszebb pillanatairól készített összeállítását mutattuk be. A sérülések kezelésében egyre szélesebb körben használják az úgynevezett kinezo tape-et. Erről írtunk délután. A ground and pound-ról, azaz a földharcról az MMA-ban témáról szólt az esti cikkünk.



Pénteken megnézhettük, hogy mit tesz Andre Galvao a siker érdekében. Bepillanthattunk edzésmunkájába. Legendás mérkőzést is hoztunk erre az estére, 2005-ből Wladimir Klitschko és Samuel Peter összecsapását tekintettük meg.


Szombaton Rose Namajunas saját készítésű dokumentumfilm-sorozatának, a Rózsa naplóinak ötödik részét tettük a "fa alá".


Vasárnap, az ünnep első napján a Harcosok mozijában a "Fekete öv" című filmet ajánluttok a pihenéshez.



Ez volt tehát a Heti összefoglaló, kövessetek minket a következő héten is!

ellenfelem.hu - A harcos közösség

Rose Namajunas - A rózsa naplói 5 MMA doku

Rose Namajunas nagyszerű, saját doku-sorozatának ötödik epizódja is megérkezett!


Az ötödik epizód a negyedik rész szoros folytatása. Rose és Pat továbbra is úton vannak, és rövid ideig mi is útitársaik lehetünk ezeken a meseszép tájakon. Természetesen az edzés sem hiányozhat az ötödik részből sem! Nem kifejezetten a bunyóról és az UFC-ről szól ez a rész sem, de egy kis esti kikapcsolódáshoz kiválóan alkalmas! Nagyszerű képsorok, ütős zenékkel. Jó szórakozást!


https://youtu.be/M52vTvrfxZk

Legendás meccsek: Wladimir Klitschko vs Samuel Peter

Legendás mérkőzéseket felelevenítő rovatunkban ezúttal egy igazi nehézsúlyú bokszmeccsről emlékezünk meg 2005-ből.


Visszamegyünk tehát egészen 2005-ig. Az előtte verhetetlennek hit „kisebbik” Klitschko túl van két fájó vereségen. Corrie Sanders, majd valamivel több, mint egy évvel később Lamon Brewster is legyőzte az ukrán óriást. Akinek ekkortájt többen is a visszavonulást javasolták.


Wladimir azonban összekapta magát, lecserélte az edzői stábját és ekkor már megkezdődtek az ausztriai edzőtáborozások, és karrierjének újjáépítése.


Két megnyert mérkőzés után ismét egy nehéz feladat várt rá, Samuel Peter személyében, aki addig veretlen volt, és 22 KO győzelme mellett csak két mérkőzést bízott a pontozókra. Sokan féltették a még régi formáját 100%-ig vissza nem nyerő ukránt a nigériaitól, aki egyenesen zombinak nevezte Klitschko-t. Végül a mérkőzésre szeptember 24-én került sor, Atlantic City-ben. A csarnok nagy részét az ukrán szurkolók töltötték meg.



12 menet háború következett az első menetet jelző gong után

Klitschko uralni akarta az összecsapást az első kezdetektől fogva, de a nigériai, mint egy betonoszlop, úgy állta az ütéseket. Utólag Wladimir is elismerte, hogy ezen még maga is meglepődött. Megszámlálhatatlan bombát helyezett el Peter arcán, az ötödik menetben mégis ő került padlóra. Bár a felvételek alapján egy tarkóra mért csapott terítette le. Az ukrán hamar felpattant. Majd még szintén ebben a menetben újra térdre kényszerült. Többen azt hitték, hogy Peter már a győzelem kapujában áll. Az ukrán azonban kihúzta a menet végig, majd össze is szedte magát. Innentől a 10-ik menetig újra folytatódott a kölcsönös adok-kapok.


A 10. menet ismét mélypont volt az ukrán számára. Egy jobb kezes csapottól újra nehéz pillanatokat élt át a ringben. Ez már egy közvetlen ütés volt, de Wladimir „kihordta”. A szünetben sikerült valamennyire erőre kapnia.


A 12. menet hozta meg az igazi drámát. A szünetben még csak megjósolni sem lehetett volna, hogy ki vezet a pontozóknál, és hogy egyáltalán végig megy-e ez a csata. Klitschko azonban olyat tett, amit előtte ezen az estén még sosem. Egy balhoroggal megingatta a nigériait, aki azonban talpon marad, de látszott rajta, hogy benne van az ütés.


Végig ment a 12 menet, amit után Wladimir Klitschko keze lendült a magasba. Az igazi nyertesek azonban a nézők voltak. Fantasztikus 12 menetet láthattunk.


https://youtu.be/r0u4y6QjZ9Q

A két fél 5 évvel később Frankfurtban újra találkozott, ekkor Klitschko már nem bízta a bírókra a dolgot, kiütötte Peter-t. És veretlen maradt egészen a Tyson Fury elleni összecsapásig. De az már egy másik legendás mérkőzés.

Eddz, mint egy bajnok! - Andre Galvao

Ha az év utolsó edzéseihez még egy kis plusz motivációra van szükséged, akkor ebben a videóban minden megtalálsz!


A judoban, brazil jitsuban és MMA-ban is jártas Andre Galvao-ról az alábbi összeállítás. Galvao 2010 óta nem lépett ketrecbe MMA szabályrendszerben, és főként a földharc-versenyekre koncentrált, annak ellenére, hogy többször is hangoztatta, hogy alul vannak fizetve a profi jiu jitsu versenyzők.


Edzéseit nagyon változatosan válogatják és állítják össze. Ahogy a videóban is látszik szinte minden, ma divatos és bejáratott edzés-formát kipróbál, hogy a legjobbat hozza ki magából. Crossfit, bulgarian bag, konditerem, drillek és egy kis pontkesztyűzés is belefér időként. Ami minden edzésén tükröződik jól látható, az az elszántság és a végtelen szorgalom. Ez pedig az eredményein is nagyon meglátszik.


https://youtu.be/bu0SG2Yu0CY

ADCC - Négy év legszebb pillanatai

ADCC - A világ egyik leghíresebb NoGi versenye, amit a legnagyobbak sem hagynak ki egy alkalommal sem. Stuart Cooper munkájának köszönhetően most az elmúlt négy év legszebb pillanatait tekinthetjük meg.

[caption id="attachment_15658" align="aligncenter" width="504"] Fotó: Luca Atalla[/caption]

ADCC (Abu Dhabi Combat Club) 1998-tól indulva napjainkig az egyik legrangosabb és leghíresebb NoGi versennyé nőtte ki magát. Alig akad a bjj legismertebb képviselői közt olyan, akinek ne lenne legalább egy ADCC aranya vagy helyezése. Royler, Roger és Renzo Gracie, Marcelo Garcia (4 arany!!), Rafael Mendes, Andre Galvao, Braulio Estima és még hosszasan sorolhatnánk. Mind jól csengő nevek a mai földharc világában.


Stuart Cooper -aki maga is kiérdemelte az évek során a fekete övet - 2011-től indulva egészen a tavalyi, Sao Paulo-ban rendezett viadalig nyomon követte és filmezte az eseményeket. Feltűnik az összeállításban Dean Lister, Keenan Cornelius, Jeff Glover, Marcus Almeida "Buchecha", Mario Sperry, Romulo Barral és még nagyon sok ismerős arc. A jiu jitsu kedvelőire 9 perc extázis vár! 


https://youtu.be/-4u9w0mqqxE

Kitüntették a birkózókat

A hagyományoknak megfelelően idén is megrendezte a Magyar Birkózó Szövetség (MBSZ) a sportág karácsonyi évzáró partiját.


A Hotel Arénában a kellemes zene, a finom ételek és italok, valamint a szokásos tombola mellett a jól megérdemelt jutalmak és kitüntetések kiosztása is emelte a hangulatot. Volt mit ünnepelni, hiszen összesen 26 érmet (6 aranyat, 2 ezüstöt és 18 bronzot) szereztek a mieink 2016 nagy versenyein, s minden egyes korosztálynak jutott a végső diadalból is: Korpási Bálint felnőtt, Szőke Alex kadet világbajnok, Németh Zsanett és a Szilvássy Erik U23-as, Lévai Zoltán junior, Elekes Emese pedig kadet Európa-bajnok lett.


Ők, a többi dobogóssal, edzőikkel, nevelőikkel együtt közel 18 millió forint jutalmat kaptak az MBSZ jóvoltából.


A sportágban végzett fél évszázados áldozatos munkájáért Kovács János, Paulicska Béla, Balogh Zsigmond és Székely Pál vehetett át elismerést, Tóth István, Gál Henrik és Kékes György életműdíjas lett, Földi László a Magyar Birkózásért, Kohán Gergely és Elek Sándor Médiadíjban, Cifferszky Ákos Kiss Tibor Különdíjban részesült.



2016 legjobb birkózója Sastin Marianna (női), Lőrincz Viktor (kötöttfogás) és Ligeti Dániel (szabadfogás), legjobb edzője Pap Ferenc, legjobb utánpótlás-birkózója Elekes Emese, Lévai Zoltán és Budai-Kovács Marcell, legjobb utánpótlás-edzője Kliment László, legjobb veterán birkózója Sipeki Károly és Nedbalek Ferenc, legjobb műhelye az ESMTK, legjobb bírója Szabó Bence lett.




[caption id="attachment_15643" align="aligncenter" width="504"] Fotó: Martin Gábor[/caption]



(A decemberi hazai klubvilágkupa és nem olimpiai súlycsoportok világbajnoksága már nem tudott az értékelés része lenni.)


Külön említést nyertek azok az egykori diadalok, amelyeknek a kerek évfordulóját ültük az idén.


/forrás: birkozoszov.hu/

HK 25 - Látványos csaták az idei utolsó gálán

Látványos csatákat hozott a szombati Harcosok Klubja 25. gála Kecskeméten.


Hosszú idő után ismét a fővároson kívül nyitott ki a Harcosok Klubja. A 25. gála helyszíne a kecskeméti Árpádvárosi Sportcsarnok küzdőtere volt. 


Úgy is fogalmazhatunk, hogy nem "árultak zsákbamacskát" a szervezők, az előzetesen beharangozott párosítások hozták a várt színvonalat, így egészen látványos ütközeteket láthatott a telt házas csarnok.


Az MMA, K-1 és muaythai összecsapások kaptak helyet a szombati programban. A főmérkőzés pedig feltette a koronát az estére. Polgár Ádám és Vidákovics Patrik csatáját még párszor biztosan vissza fogjuk nézni!



A gálamérkőzések eredményei (vastagon kiemelve a győztes):

Vidákovics Patrik vs. Polgár Ádám /pontozással/

Csillag Tamás vs. Hegyi Richárd /pontozással/

Nnadi Kristóf  vs. Munteanu Marius /pontozással/

Szakolczai Martin vs. Góman Renátó /TKO/

Kertész Máté vs. Horváth Ádám /TKO/
Íme a főmérkőzés videója:

https://youtu.be/pUTRli_a1eI

A gála további mérkőzéseink videó is hamarosan megtekinthetők lesznek. A következő Harcosok Klubja gáláig egészen pontosan február 25-ig kell majd várni. Akkor a helyszín már ismét a főváros lesz. 


 

A vertikális ugrás fejlesztése küzdősportolóknak

Tévedés lenne azt hinni, hogy a vertikális ugrás vagy emelkedés fejlesztésének csak a kosárlabdában, röplabdában vagy hasonló sportokban jöhet jól.

vertikális ugrás lead


A küzdősportok azon ágaiban, ahol a térdeid használata engedélyezett, mindenképpen jól jöhet, ha ezen is dolgozol, hiszen ellenfeled lehet akár jóval magasabb is olykor, ill. az is előfordul, hogy ugyan muay thai szabályrendszerben versenyzel, de nem tudod "belehúzni" a fejét egy-egy térdbe.


Többek között ilyenkor jön jól egy ugró térdes, melyet kickbox, muay thai, de akár MMA szabályrendszerben is remekül el lehet adni, amennyiben megfelelően elő van készítve. Az előkészítés nem tartozik jelen cikkünk témájához, mivel most egyszerűen arról lesz szó, hogyan tudsz rövid időn belül 10 vagy akár 20 centit is hozzáadni emelkedésedhez!



Alapok

Az alap magasság meghatározása viszonylag egyszerű feladat, sokan emlékezhetnek is még hasonlóra iskolás éveikből, de az Internet is tele van olyan videókkal, ahol ezt magyarázzák. Nézzünk egyet.


https://youtu.be/85EtdsmFCoY
A módszer

A nemzetközi színtér szakmabeli profijai az ún. Francia kontraszt-edzésre esküsznek, mellyel néhány hét alatt körülbelül 10 centit, pár hónap alatt pedig akár 20-at is javíthatsz a vertikális ugrás számaidon! Sőt, a sportolók gyakran már egy edzés után is tapasztalnak javulást!


A Francia kontraszt-edzés egy speciális, komplex edzés, mely négy gyakorlatot használ ún. szuperszettben:


- Egy nehéz, erőfejlesztő gyakorlat
- Egy kemény pliometrikus gyakorlat
- Egy könnyű és gyors erő-gyakorlat
- Egy gyors pliometrikus vagy ún. overspeed gyakorlat



Példák

A kulcs a Francia kontraszt módszer hatékonyságához, hogy a a pliometrikus gyakorlatok ugyanazokat a motorikus mintákat követik, mint az emelés, tehát, pl. a guggolást dobozra ugrással és ún. mély-ugrással (depth jump) párosítjuk. A depth jump az a gyakorlat, amikor a dobozról leugorva, amint földet érünk, azonnal olyan magasat ugrunk, amilyet csak tudunk.


A példa kedvéért álljon itt egy Francia kontraszt szett, ami a vertikális ugrás számait hivatott javítani:


- Nehéz súlyos fél-guggolás x3 az egy ismétléses maximum 60-85%-ával
- Depth jump (ld fentebb) x2
- Guggolásból ugrás súllyal x3 az 1 ismétléses maximumod 20-40%-ával
- Gumiszalagok segítette ugrás x3


Lévén, hogy köredzésről van szó, a fentebbit 3-5 körben kell ismételni. Az alábbiakban egy hasonló programot láthattok, mely jobban szemlélteti, hogyan is néz ki egy ilyen program. A lentebbi videón látható sportoló ~10 centit adott a vertikális ugrásához.


https://www.youtube.com/watch?v=l_ithPGLmBE
A hátsó lánc

A "hátsó lánc" (amit angol nyelvterületen posterior chain néven emleget) edzésére, - ami a comb hátulsó részén futó hajlító izmokat, a farizmot, a felületes és mély hátizmokat jelenti -, itt egy másik Francia kontraszt-program, mely felhúzással, széles és ún. Jó reggelt ugrásokkal (Good Morning/Jumping Good Morning) gyakorlatokkal dolgozik.


https://youtu.be/QbwqIycXJbU

Mivel az ismétlésszámok alacsonyak, így elvileg a fáradás sem szabadna, hogy túlzottan ártson a gyakorlatok és kivitelezésük minőségének. A Francia kontraszt-módszer szórakoztató, a robbanékony gyakorlatok hatására dopamin szabadul fel és a variációs lehetőségek hatására nem könnyen válik unalmassá az ilyen jellegű munka, melyet versenyre készüléskor vagy verseny-időszak előtt, de akár verseny-időszakban is használhatunk.



Megjegyzések

Az erőfejlesztő gyakorlatoknál nehéz súlyos, izometrikus mozdulatokat is beépíthetünk, így pl. a guggolásnál végezhetünk nehéz súllyal, 1/4 guggolásokat, melyeket 5 mp-ig megtarthatunk.


Az, hogy részleges (1/2 és 1/4 guggolás) vagy teljes tartományú mozgásokat használjunk, nagyban függ az évszaktól és attól, hogy az erőre vagy másra akarunk-e fókuszálni a körökkel. Az erőre a teljes tartományú mozdulatok a jobbak, de a hirtelen erőkifejtésekhez nincs jobb a részleges és az izometrikus gyakorlatoknál. Az emeléseknél mindenesetre fontos, hogy a rúd gyorsan mozogjon - a lassú ismétlések nem segítenek gyors erőkifejtés ütemének fejlesztésében.


https://youtu.be/DkSIHgHMq78?t=15

Save

Díjazták a judo hazai kiválóságait

A Magyar Judo Szövetség az idei esztendőben is megválasztotta az év legjobb judósait, edzőit, s bíróját. Négy kategóriában is megismétlődött a tavalyi eredmény. Vegyük sorra a győzteseket!


A felnőtt féri kategóriában Ungvári Miklós diadalmaskodott, aki London után Rio de Janeiróban is a magyar csapat legjobbja lett, s nem sok hiányzott második olimpiai érméhez.


Csernoviczki Éva lett a legjobb felnőtt női judós, aki az Eb-ezüstje mellett két Grand Slam-tornán is a dobogóra állhatott, Párizsban bronz-, Bakuban ezüstérmet szerzett. A riói olimpián egy sajnálatos sérülés miatt nem tudott előrébb végezni a pontszerző hetedik helynél.


A legjobb felnőtt edzőnek, Ungvári Miklós mesterét, a Ceglédi VSE vezetőedzőjét, Bíró Tamást  választotta a szövetség.


A legjobb U23-as férfi judós Nagysolymosi Sándor tanítványa, Szabó Csaba lett. A Kecskeméti Judo Club versenyzője két Európa-kupa-bronzérme után Tel-Avivban tette fel az i-re a pontot, ezüstérmet szerzett az U23-as kontinensviadalon.


Gercsák Szabina az U23-as Eb után az MJSZ „versenyében” is megvédte bajnoki címét. A mindössze húsz esztendős judós a korosztályos versenyek mellett a felnőttek között is több alkalommal letette névjegyét. Legemlékezetesebbre a kazanyi Európa-bajnokság sikerült, ahonnan bronzéremmel térhetett haza.



A Hell-Miskolci Judo Club idén is elhozta az év utánpótlás edzője díjat, amelyet 2015 után 2016-ban is Flórusz Jánosnak ítélt oda a Magyar Judo Szövetség.


A legjobb junior férfi judósunk az újpesti Monori Dániel  lett, aki junior magyar bajnoki címe mellett Lignanóban, Kaunasban és Varsóban is felállhatott a nemzetközi dobogóra.


A junior női mezőnyben a tavalyi évhez hasonlóan, ezúttal is Pupp Réka győzött. Az Atomerőmű SE versenyzője a junior Eb-n bronz-, az U23-as Eb-n ezüstérmet szerzett, sőt már a felnőttek között is megcsillogtatta tudását: a kazanyi Európa-bajnokságon és a budapesti Grand Prix-n is az előkelő ötödik helyen végzett.


Az ifjúsági korcsoport férfi győztese nem lehetett kérdés, Sipőcz Richárd nem csak a hazai, de a nemzetközi mezőnyből is kiemelkedik. A Győri AC judósa három Európa-kupa-győzelme mellett, korosztálya Európa-bajnokságán sem talált legyőzőre.


Az ifjúsági női mezőny Maróti Alexandra győzelmét hozta, aki szintén remek évet tudhat maga mögött. A négy Világkupa-érem (egy arany, két ezüst, egy bronz), s az ifjúsági Eb-n szerzett ezüstérem önmagáért beszél.



 Az év legjobb bírója, a legmagasabban jegyzett bírónőnk, Havasiné Fridrich Annamária lett, akinek köszönhetően tizenhat év után újra volt magyar bíró az olimpián.



A 2016-os év győztesei



Az év felnőtt férfi versenyzője:
Ungvári Miklós (Ceglédi VSE)
Az év felnőtt női versenyzője: Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE)
Az év felnőtt edzője: Bíró Tamás (Ceglédi VSE)
Az év U23-as férfi versenyzője: Szabó Csaba (Kecskeméti JC)
Az év U23-as női versenyzője: Gercsák Szabina (Hell Miskolci JC)
Az év utánpótlás edzője: Flórusz János (Hell-Miskolci JC)
Az év junior férfi versenyzője: Monori Dániel (UTE)
Az év junior női versenyzője: Pupp Réka (Atomerőmű SE)
Az év ifjúsági férfi versenyzője: Sipőcz Richárd (Győri AC)
Az év ifjúsági női versenyzője: Maróti Alexandra (UTE)
Az év bírója: Havasiné Fridrich Annamária (Samurai JC; nemzetközi A-licences bíró)


/forrás: judoinfo.hu/



Heti összefoglaló (116.)

Hazai és nemzetközi szinten is izgalmasnak ígérkező rendezvények vártak ránk a héten. Igyekeztünk ezúttal is változatos tartalommal megtölteni a hét minden napját. Ezúttal is összegyűjtöttük őket egy csokorba. Heti összefoglaló az ellenfelem.hu-n!


Hétfőn az első alkalommal Budapesten megrendezett nem olimpiai súlycsoportok birkózó Világbajnokságának magyar eredményeiről számoltunk be. A judoban bevezetésre kerülő új szabályokról is cikkeztünk. A sportpszichológia témakörében ezúttal az egyik legfontosabb tényezőt, a motivációt jártuk körbe.


Kedden a debütáló Hegyvidék Kempo Kupa eredményeit olvashattátok. Edzéshez ezúttal a medicinlabdát használtuk. Szakmai cikkel ezúttal sem maradtunk adósak. Egy állóharc drillt mutattunk be, melynek segítségével hatékonyan fejlesztheted tudásod.



Szerdán a hétvégi Harcosok Klubja 25. gálára emlékeztettünk benneteket, ahol nagyon ütős párosítások várták a nézőket. Az állóképesség javítására is nagy hangsúlyt kell fektetni. Ebben segített Nektek Nagy Tamás egy gyakorlatsorral.


Csütörtökön a hétvége másik eseménye, a Felix Promotion gála kapcsán a Tóth vs Bozai páros harmadik összecsapását harangoztuk be. A regenerálódást és az immunrendszer erősítését segítő krioterápiáról is ejtettünk szót ezen a napon.


Pénteken a fehérjebevitel kapcsán annak megfelelő mennyiségéről olvashattatok. Itt is érvényes a szabály, hogy a jóból is megárt a sok. A Pillanatképek rovatunkban most a Rizin gálán újra ringbe lépő Jerome Le Banner-t vettük nagyító alá.


Szombaton írtuk, hogy a WFC 21 gálán Bad Vöslau-ban 2 magyar is ketrecbe lépett. Szögyényi László és Kocsis Máté képviselte hazánkat Ausztriában. Este a Bellator Kickboxing 4 gála eredményeivel zártuk a napot.



Vasárnap a Felix Promotion idei utolsó gálájának eredményeivel szolgáltunk.



Ez volt tehát a Heti összefoglaló, kövessetek minket a következő héten is!

ellenfelem.hu - A harcos közösség

Felix Promotion - Címvédés és telt ház

Fantasztikus hangulatú, telt házas budapesti rendezvénnyel zárta az idei eseménydús profi ökölvívó versenyszezont a Felix Promotion csapata.

[caption width="504" id="attachment_11505" align="aligncenter"] fotó: Felix Promotion[/caption]

A Kalászi Sportcsarnokban lezajlott szombat esti esemény főmérkőzésén a Boksz Világszervezet (WBO) félnehézsúlyú Európa-bajnoka, Baranyi Richárd (18 győzelem - 1 vereség) a remek mérlegű és ütőerejű svájci Alis Sijaric (12 győzelem - 2 vereség) ellen tette kockára szeptemberben megszerzett trónját. A párharc izgalmas tíz menetet hozott, melynek során a magyar bunyós a nyitó három percben volt a legközelebb az idő előtti sikerhez. Baranyi végül komolyabb holtpont nélkül, magabiztosan, egyhangú pontozással (97-93, 97-93 és 97-93) nyert.


A cirkálósúlyú Magyar-bajnoki összecsapáson harmadjára is megküzdött egymással Tóth Tamás „Barbár” és Bozai Gyula. A két nagyszerű harcos két döntetlennel végződött találkozó után feszült ismét egymásnak, hogy egyszer is mindenkorra eldöntsék rivalizálásukat. A meccset nem csak jobban kezdte a címvédő Tóth, de összességében is meggyőzőbb volt a látványos adok-kapok csatát hozó, ám ennek ellenére igen sportszerű mérkőzésen, ekképp megérdemelten, egyhangú pontozással (97-93, 97-93 és 96-94 arányban) védte meg bajnoki trónját. "Barbár" ezen a mérkőzésen sokkal színesebben bokszolt, mint a korábbi Bozai elleni meccseken, elmozgásból sokszor bizonyult eredményesnek, s ő volt az, aki hatásos volt egyenes ütésekkel is.


Megszerezte 15. profi sikerét a cirkálósúlyú WBO nemzetközi-bajnok Szellő Imre, aki a 7. menetben ütötte ki soros riválisát, a bosnyák Drazan Janjanin-t. A debütáló meccsén komoly kézsérülést szenvedett, de így is nyert Turbucz Sándor (TKO3), ahogyan Darmos József és Kispál Zoltán szintén győztesen hagyta el a Felix Promotion szorítóját.


/A Felix Promotion International sajtóközleménye/

WFC 21 - Szögyényi és Kocsis is mérkőzik ma

A WFC (World Freefight Challenge) is belehúz még az év vége előtt. Egy egészen ütős kis gálát tett a fa alá az osztrák küzdősport rajongók számára, ahol két magyar harcos is megméretteti magát.

[caption id="attachment_15610" align="aligncenter" width="504"] Szögyényi László és ellenfele a tegnapi mérlegelés után. /Fotó: WFC/[/caption]

A WFC közel 10 éve szervez már MMA gálákat Európa szerte, bajnokai közt ott van a UFC-t és a Strikeforce-t is megjáró magyar származású Nándor Guelmino is. A mai, 21. gálájukat az ausztria Bad Vöslau városában rendezik. A tét nem kisebb, mint az egyik legjobb európai szervezet a KSW szerződése. Két magyar versenyzőnek, Kocsis Máténak és Szögyényi Lászlónak is esélye nyílik ma közelebb kerülni Európa legjobbjai felé.


Szögyényi László ellenfele a "salzburgi" Ismail Naurdiev, míg Kocsis Máténak Viktor Vasic-csal küzd meg a ma este 8 órakor kezdődő gálán. Kocsit Máté eredetileg Roman Blaschekkel mérkőzött volna, de Blaschek ismét lesérült, épp úgy, ahogy kettőjük elsőre tervezett összecsapásán a HFC 12 előtt tavaly decemberben. A HFC és a WFC közt régóta jó a kapcsolat, a mostani gálára is Tánczos Gábor jutatta lehetőséghez a két magyar indulót.




[caption id="attachment_15611" align="aligncenter" width="503"] Kocsis Máté és ellenfele. /Fotó: WFC/[/caption]

Az est főmérkőzését egyébként a helyi kedvenc Christian Draxler vívja majd Aleksandar Jankovic ellen. A gála ingyenes megtekinthető majd online IDE kattintva. Kezdés tehát 20 órakor! Szorítsunk a két magyar indulónak itthonról is! 

Bellator Kickboxing 4 - Firenze

A Bellator firenzei gáláján sem maradtak komoly akció nélkül a rajongók, hiszen többek között olyan nevek vonultak fel itt, mint Giorgio Petrosyan, Joe Schilling, Kevin Ross, Karim Ghajji. Ez volt a Bellator Kickboxing 4!

Bellator Kickboxing 4 lead


A Bellator Kickboxing 4 gála fénypontja egyértelműen Giorgio Petrosyan (83-2-2, 1 NC) visszatérése volt, aki tőle viszonylag szokatlanul, egy kemény TKO győzelmet húzott be születésnapjára a fiatal és tehetséges, igen veszélyes Jordan Watson (49-12-2) ellen.


https://twitter.com/BellatorKB/status/810005332021809152

A budapesti gálán is feltűnő Denise Kielholtz (46-3) megosztott pontozással revansot vett a helyi üdvöskével, Gloria Peritorével (11-2-1) szemben és Hollandiába már derekán a pehelysúlyú bajnoki övvel térhetett haza.


https://twitter.com/BellatorKB/status/809997467492061184

Joe Schilling is megállíthatatlannak bizonyult a Bellator Kickboxing 4-en. Az olasz Victorio Lermano-t kétszer is leküldte, a bíró pedig kénytelen volt beszüntetni a mérkőzést az első menetben. Schilling elmondása szerint az MMA-tól sem zárkózik el, szóval akár kisebb kesztyűkben, a köteleket ketrec-rácsra cserélve is láthatjuk őt 2017-ben!


https://twitter.com/BellatorKB/status/809991772348686336

Karim Ghajji (97-13-1) a Laszák Zoli elleni vereség és övének elvesztése után visszatért és tán jobb formában volt, mint valaha. Egy-két győzelem és könnyen lehet, hogy ismét egy ringben láthatjuk klasszisunk ellen! Jó lesz figyelni!


https://twitter.com/BellatorKB/status/809985253674622977

Kevin Ross kicsit lassan indult és kellett neki egy menet, mire belemelegedett, de amint ez megtörtént, a meccs véget is ért, hiszen Alessio Arduini (26-15-2) egy fejrúgás nyomán meglátogatni kényszerült az árnyék-világot. A győzelem után Ross a promóció és elnöke, Scott Coker egyértelmű tudtára adta, hogy 2017-re nem mást tervez, mint az övet dereka köré!


https://twitter.com/BellatorKB/status/809978718747664384

Krioterápia – Hűtsd le magad

Krioterápia, hideggel a gyors felépülésért és regenerálódásért. Röviden így definiálhatnánk ezt a fogalmat. Ennél azért persze valamivel sokszínűbb, bonyolultabb dologról van szó.

Krioterápia lead


A kívánt forma eléréséhez manapság számtalan lehetőség és a technikai vívmányai is a sportolók rendelkezésére állnak. Kemény csaták, és véget nem érő edzések. Ezek bizony mind nyomot hagynak szervezetünkben. A profi (küzdő)sportolók egyik alapvető célja, hogy minél gyorsabban újra edzésbe állhassanak és teljes értékű munkát végezhessenek. Ennek egyik feltétele a lehető leggyorsabb regenerálódás elérése. Ebben manapság egy nagyon egyszerűnek tűnő dolgot vetnek be. A hideget.


Az itthon megszokott átlagos téli hőmérséklethez képes azért valamivel alacsonyabb fokokat képzeljünk el. Úgy nagyjából -110 és -190 köztit. Máris nem hangzik olyan kellemesnek. Pedig kifejezetten jó.


A krioterápia, más néven hideg-terápia során a páciens ebben a -110 és -190 fok közti tartományban tartózkodik 1 és 3 percig.



Hogy mégis mire jó a krioterápia ?

- megszünteti az izomlázat, gyorsítja a regenerációt


- gyulladáscsökkentő hatású


- lazítja az izmokat


- erősíti az immunrendszert és fokozza a szervezet teljesítő képességét


- segíthet az élsportolók teljesítményének fokozásában, ízületi- és gerincmegbetegedések kezelésében ill. rehabilitációjában


A krioterápia nem csak sportolók számára nyújt segítséget. Jótékony hatása felhasználható fogyókúra során, bőrhibák kezelésére, megfázás megelőzésére és többek közt sebészeti beavatkozások utáni felépülésre.



Az alábbi videóban a Bellator MMA harcosa, Saad Awad által pillanthatunk be egy kezelés menetébe.

https://youtu.be/qLDzTKVd2n0

Bővebben a krioterápiáról ITT olvashattok.

Tóth vs Bozai III. - A döntő csata

A Felix Promotion szombat esti évzáró élő televíziós bokszgáláján nagyszerűnek ígérkező párharcok várják a Kalászi Sportcsarnokba kilátogató, valamint az M4 Sport képernyőjét választó sportrajongókat.


Ha van olyan párosítás ma a magyar bokszsportban, ami garantálja az izgalmas küzdelmet, akkor az egyik ezek közül a Tóth Tamás – Bozai Gyula összecsapás, hiszen a két cirkálósúlyú versenyző eddigi két mérkőzése magas színvonalú, látványos adok-kapok csatát hozott. Szombat este Budapesten harmadjára is egymásnak feszül a két „gladiátor”, hogy egyszer is mindenkorra lezárják a mostanáig két döntetlent jegyző rivalizálásukat.


A cirkálósúlyú Magyar-bajnok Tóth Tamás „Barbár” kellően magabiztosan várja, hogy ringbe szólítsák. „A felkészülésem remekül sikerült Berki Feribá irányítása alatt. Voltunk sokat sörözni, bulizni, és próbáltunk a legtöbbet rontani a formámon, hogy legalább a nézők ne sérüljenek” - kezdte a bajnok, majd hasonló komolysággal folytatta. „Ehhez mérten remek formában vagyok és gyönyörű szép. Bozai Gyula szimpatikus, optimista, remek humorérzékkel rendelkező jó szívű ember, aki nem jelent veszélyt a társadalomra. Rám pedig különösen nem.”


„Címvédőként annyit tudok mondani mindenkinek jobb lenne ha Gyuszi inkább venne magának egy övet valahol. Tudom, hogy sokan túl nyersnek tartanak, de emberek, ő akarja elvenni az én övemet, amit sok munkával szereztem! Még jó, hogy nem vágok ehhez jó pofát, hanem szét akarom szedni érte. Ezek után másnak hagyom meg a diplomatikus üzengetést, én meg akarom kóstolni milyen ízű a vére!” - zárta mondanivalóját Tóth.


A kihívóként kötelek közé lépő Bozai Gyula hasonlóan önbizalommal telve várja az év egyik legjobban várt profi boksz összecsapását. A kihívó nyilatkozata úgymond maradt a megszokott kereteken belül.


„Ennek a párharcnak nem szabadott volna eljutnia a harmadik mérkőzésig, vagy ha mégis, akkor most engem kellene címvédőként szólítani. De nem akarom a múltba révedni, mindenki el tudja dönteni, hogy szerinte eddig ki volt a meggyőzőbb” - kezdte Bozai.


„Nagyszerű formában vagyok, és nem titkolom, olyan produkciót szeretnék bemutatni, hogy senkiben ne legyen egy szemernyi kétség, sem az eredményhirdetés előtt, sem utána”


„Tóth Tomi remek sportember, kiváló fizikummal megáldva, s mindehhez hatalmas önbizalom párosul. Ugyanakkor van nála valami, ami már korábban engem illetett volna, s amit szombaton át kell adnia nekem. Biztos megint látványos csata lesz, a közönség jól szórakozik majd, de mindenki látni fogja a kettőnk közötti különbséget” - mondta az ökölvívó.


A gála főmérkőzésén először teszi kockára WBO (Boksz Világszervezet) Európa-bajnoki címét Baranyi Richárd (17 győzelem, 1 vereség), aki a kemény öklű svájci Alis Sijaric (12 győzelem, 1 vereség) ellen igyekszik megvédeni trónját, de kötelek közé lép még Szellő Imre, Darmos József, Harcsa Norbert, Kispál Zoltán, Egedi Renátó, Kis Máté és a debütáló Turbucz Sándor, valamint két, a SES Boxing színeiért küzdő nagyközépsúlyú bunyós, Anatoli Muratov és Sladan Janjanin is. Bővebb információkért keresse fel a szervező vállalkozás honlapját, melyet a www.felixpromotion.com webcímen lehet megtalálni.



/A Felix Promotion International sajtóközleménye/

Állóharc - a terelés drill

Újabb drill, mely állóharc képességeiteket javítja!

állóharc terelés drill


A drillek bizonyos mozdulatok, mozdulatsorok, melyeket azok készség-szintűvé válásáig ismételünk, így adott szituációkban nem kell majd gondolkodnunk, hanem a mozdulat természetes módon, reflex-szerűen jön magától.


Az egykori Bas Rutten tanítvány Duane "Bang" Ludwig az ISKA muay thai cím, több évnyi UFC-ben történő versenyzés és a leggyorsabb kiütés (6 mp!) rekordjának felállítása után, az évek során maga is sztár-edzővé nőtte ki magát. Több UFC harcossal való munkája után nemrégiben létrehozta saját termét, hálózatát, ahol amatőröknek és profiknak segít új szintre emelni állóharc technikáikat.


Ludwig kidolgozott egy rendszert, melyet BMT-nek, Bang Muay Thai-nak nevez és ami kifejezetten alkalmas az MMA-ban történő alkalmazásra is. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint top tanítványai, a korábbi harmatsúlyú UFC bajnok TJ Dillashaw vagy az egyik legjobb pehelysúlyú versenyző, Joe Benavidez.


Amikor küzdeni tanul valaki, nagyon fontos, mondhatni szerves része a folyamatnak, hogy a kezek helyzete és a lábmunka között meglegyen az optimális kapcsolat. Az alábbi drill egy nagyszerű gyakorlatsor ennek fejlesztésére.


Ebben az állóharc drillben Duane "Bang" Ludwig segítségével három kombinációt láthattok, melyet párban kell végrehajtani, azaz, amikor végigmész a három kombináción, a partnered megismétli azokat.


A drill kombinációi:


1. Dzseb, dzseb, hátsó kéz


2. Dzseb, horog, hátsó kéz


3. Horog, dzseb, hátsó kéz


A drill célja, hogy az első két ütéssel rávedd ellenfeled (itt a partnered) a hátrálásra, míg a következő ütéssel/ütésekkel már találni akarunk.


Irány a terem, ahol egy hozzáértő szakember egy edző kezei között, ill. felügyelete alatt gyakorolhattok és fejlődhettek! Jó edzést!


https://youtu.be/03lJIz6N1qM?feature=oembed&wmode=opaque&rel=0&showinfo=0&modestbranding=0

Sikeres volt az I. Hegyvidék Kempo Kupa

Saját rendezésű versennyel került be a Magyar Kempo Szövetség vérkeringésébe Budapest XII. kerülete. Az I. Hegyvidék Kempo Kupát a helyi egyesület álmodta és szervezte meg.


A fővárosi tornára mintegy százhúsz versenyző nevezett nem kevesebb, mint tizenkilenc csapat képviseletében. Formagyakorlat, gyo, semi kempo, submission, kempo kumite és full kempo szabályrendszerekben, három tatamin zajlottak a bemutatók, illetve küzdelmek reggeltől estig. Az eseményt megtisztelte jelenlétével Amatto Zaharia, a Nemzetközi Kempo Szövetség román elnöke, aki ha már ellátogatott Magyarországra, versenyzői csapatot is hozott magával. Az IKF vezetője a torna ünnepélyes megnyitóján dandiplomákat adott át Németh Istvánnak (5. dan), Lacza Ádám Illésnek (4. dan), Kornély Györgynek (4. dan) és Szilágyi Andrásnak (4. dan).


Az I. Hegyvidék Kempo Kupa csapatversenyét a Romániából érkezett gárda nyerte, megelőzve a második Újfehértói Kempo HSE-t és a harmadik Felcsúti Fehér Tigrisek Kempo HSE-t.


Ezzel a kupával zárta a 2016-os esztendőt a Magyar Kempo Szövetség, amelynek tagjai legközelebb a hagyományos évzáró ünnepségen találkoznak, még karácsony előtt. Az év legjobban teljesítő harcművészeit elismerésekben részesíti majd a szervezet, illetve az egyesületek.


A rendező Hegyvidék Harcosai Küzdősport Akadémia hat kempósa mérette meg magát a tornán, és szinte valamennyien legalább egy érmes helyezéssel büszkélkedhetnek. Lacza Ábel duplázott, miután semi kempo és submission kategóriában is győzött. Emellett kempo kumite versenyszámban másodikként zárt. Barna József full kempóban lett kupagyőztes, míg Dulay Ádám submission kategóriában állhatott fel a dobogó második fokára. Sztyéhlik Richárd ezüstérmes lett submission versenyszámban, valamint harmadik lett semi kempo és full kempo kategóriákban. Az újonc Szabó Gergő szintén második helyen végzett submission-ben, míg semi kempóban harmadik lett. Karácsonyi Dávid negyedik helyen zárt submission kategóriában. Összesen három arany-, négy ezüst- és három bronzérem jött össze a HHKA növendékeinek.


A HHKA eredményei:
Lacza Ábel 1. hely (semi kempo, submission), 2. hely (kempo kumite)
Barna József 1. hely (full kempo)
Dulay Ádám 2. hely (submission)
Sztyéhlik Richárd 2. hely (submission), 3. hely (semi és full kempo)
Szabó Gergő 2. hely (submission), 3. hely (semi kempo)
Karácsonyi Dávid 4. hely (submission)


„Büszke vagyok arra, hogy egy-egy világbajnokság és Európa-bajnokság megrendezése után immár saját versennyel is öregbíthetjük Hegyvidék hírnevét. Ezen a napon szervezőként és versenyzői csapatként is bizonyítanunk kellett, és elnézve az akadémistáink által gyűjtött tíz medált, elmondhatom, hogy mindkét fronton sikerült helyt állnunk.” - értékelt Lacza Ádám Illés, a Hegyvidék Harcosai Küzdőpsort Akadémia Kempo Szakosztályának vezetője.


/A Magyar Kempo Szövetség és a Hegyvidék Harcosai Küzdőpsort Akadémia sajtóközleménye/

Új szabályok - nagy változás előtt a judo

A Nemzetközi Judo Szövetség nagy erőkkel dolgozott az új olimpiai ciklus során bevezetendő új szabályokon, amelyekből egy kivonatot most hozott nyilvánosságra. A cél: tovább népszerűsíteni, könnyebben megérthetővé tenni és egyszerűsíteni a judót.

judo szabályváltozások lead


Az új szabályok


Küzdelmi idő




  • A férfiak és a nők mérkőzései egyaránt négy percesek lesznek, tiszteletben tartva a Nemzetközi Olimpiai Bizottság kérését.

  • Kizárólag akciópontok dönthetik el a küzdelmet.


Aranypont (golden score)




  • Minden küzdelemben, ahol nincs akciópont, illetve egyenlő az állás, aranypontos hosszabbítással folytatódik.

  • A hosszabbításra minden korábban szerzett pont és intés a táblán marad.

  • Az aranypontos küzdelem akcióponttal vagy intéssel is véget érhet.


Változások a pontozásban




  • Megszűnik a jukó, marad a vazari és az ippon.

  • Az eddig jukóval pontozott akciók is vazari értékűek lesznek.

  • Két vazari a jövőben már nem számít ipponnak.

  • A leszorításnál 10 másodperc után vazari, 20 másodperc után ippon jár.


Büntetések




  • A jövőben három sidót lehet kiosztani az eddigi négy helyett, a harmadik leléptetést (hanszoku make) jelent.

  • A bíráskodás egyszerűsítése érdekében a jövőben az eddig tiltott fogásokat (pisztolyfogás, két kezes fogás azonos oldalon, ujjak a kabátujjban) nem büntetik.

  • A kumikata nem büntethető, amíg a tori a támadást készíti elő, de negatív pozícióban továbbra is büntetendő.

  • Fogásfelvételre és támadásra 45 másodperc áll rendelkezésre.

  • Védekező felfogású judóért intés jár.

  • Lábfogásért az első alkalommal sidó, a második esetnél leléptetés jár.


Amint az a fentebbiekből is látszik, az új szabályok többsége nagyobb hangsúlyt ad az ippon elérése érdekében indított támadásoknak. A kivonatok alapján készített végleges szabályrendszert még ebben az évben publikálni fogja az IJF.


Döntés született az olimpiai csapatverseny ügyében is: az IJF azt javasolja a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak, hogy vegyescsapatok harcolhassanak az érmekért az ötkerikás játékokon, ezekben három női (57, 70 és +70), illetve három férfi (73, 90, +90) súlycsoport kapna helyet.


Az új szabályok tesztidőszaka 2017 januárjában kezdődik, és az augusztus 28-án kezdődő budapesti világbajnoksággal ér véget, a szabályok véglegesítéséről ezt követően döntenek. Az új szabályokat a januári bakui bírói és edzői szemináriumon fogják részletesen elemezni, erről minden érdeklődő élő közvetítést követhet figyelemmel az IJF Youtube-csatornáján.


/judoinfo.hu nyomán/

Birkózó VB Budapest - 1 arany és 2 bronzérem

A budapesti BOK Csarnokban lezajlott a nem olimpiai súlycsoportok birkózó Világbajnoksága, ahol versenyzőink 1 arany- és 2 bronzéremmel zártak.

[caption id="attachment_15564" align="aligncenter" width="504"] Fotó: Martin Gábor[/caption]

Fantasztikusan sikerült a hazai rendezésű első nem olimpiai súlycsoportos világbajnokság szombati versenynapja, hiszen a kötöttfogású 71 kilogrammos Korpási Bálint világbajnoki címet szerzett!! Maci a BOK csarnokban a kirgizt 4-1-re, a szerbet 2-0-ra, a lengyelt 11-0-ra, majd a románt 8-0-ra verte meg a világbajnoki döntőbe vezető úton.


Az esti fináléban a másik ágon három Európa-bajnokot is legyőző moldovai Daniel Cataraga volt Korpási ellenfele, aki igencsak fárasztó taktikát választott, de Maci állta a sarat, 2-1-re győzött, így két év után újabb világbajnoki címet szerzett Magyarországnak!


A női 55 kilogrammos Galambos Ramóna révén is érdekeltek voltunk a bronz- és döntő mérkőzéseken. Eb-bronzérmesünk remekül kezdett délelőtt, hiszen bolgár ellenfelét négy perc birkózás után tusolta be, majd technikai tussal kikapott a japánok tehetségétől, a vigaszágon azonban ismét remekelni tudott, amerikai ellenfele ellen megfordította a mérkőzést, 7-4-re győzött. A dobogó harmadik fokáért az Ázsia-bajnoki ezüstérmes, négyszeres bronzérmes kazah Abdildina következett, Ramóna azonban nem tudott újabb bravúrt elérni, 8-0-s hátránynál betusolták, az előkelő ötödik helyen zárta a vébét.


A nap harmadik magyar résztvevője, a szabadfogású 61 kilós Molnár József 8-2-re kikapott a japán elleni nyolcaddöntőben, ezzel búcsúzott is a világbajnokságtól.



A vasárnapi, második versenynapra is jutott izgalom bőven

A női 60 kilogrammos Barka Emese és a kötöttfogású 80 kilogrammos Szabó László is a dobogó harmadik fokára állhatott fel tegnap.




[caption id="attachment_15565" align="aligncenter" width="504"] Fotó: Martin Gábor[/caption]

Emese a mai nap folyamán azerit győzött le a nyolc közé jutásért, majd a későbbi világbajnoktól szenvedett pontozásos vereséget. A vigaszágon technikai tussal győzte le a svédet, majd a bronzmérkőzésen hátrányból fordított és nyert a japán ellen.


Szabó László is kitűnően birkózott ma, görög, kínai és lengyel ellenfeleit sorra verte meg az elődöntőig, ahol szinte végig vezetett a török Eb-bronzérmes ellen, az utolsó pillanatban azonban kikapott, így kénytelen volt beérni a bronzmérkőzéssel. Az esti helyosztóra sikerült összeszednie magát, fordítani tudott a kazah ellen, ezzel hazai közönség előtt világbajnoki bronzérmet szerzett súlycsoportjában.


A nap harmadik magyar résztvevője, a szabadfogású 70 kilogrammos Gulyás Zsombor is szépen menetelt, elsőként rögtön legyőzte az idei Eb-bronzérmes ukránt, a folytatásban azonban nagy csatában kikapott a nyolcaddöntőben és a vigaszágon is, így számára a délelőtti program folyamán véget ért a világbajnokság.


/A birkozoszov.hu cikke módosítva/


Heti összefoglaló (115.)

Túl vagyunk az év egyik legjobban várt mérkőzésén, ami egy kis hiányérzettel töltött el minket. Illetve született egy magyar birkózó világbajnoki arany is, és épp Budapesten. Ha ezekről lemaradtál volna, akkor most mindent pótolhatsz. Heti összefoglaló az ellenfelem.hu-n!


Hétfőn edzéssel indítottunk, ezen belül pedig a bulgarian bag-et használtuk. A birkózóknak kifejlesztett eszköz mára a küzdősportolók egyik kedvence lett. Ezt az alkar és a csukló megerősítése követte. Végül a Harcosok Klubja 25. programjáról is szó esett, hiszen a főmérkőzés párosítása az utolsó hetekben változott.


Kedden Harcsa Norbertről esett szó, aki jövő szombaton francia ellenfél ellen lép majd szorítóba. Az év egyik legjobban várt mérkőzését, a Badr Hari vs Rico Verhoeven összecsapást szombaton rendezték Németországban. A visszaszámlálásban mi is kivettük a részünket egy cikkel.



Szerdán az állóképesség javítására fókuszáltunk délelőtt. Illetve ezen a napon a Papp László Felnőtt Ökölvívó Magyar bajnokság is kezdetét vette. Firas Zahabi gondolatait hoztuk estére, aki a birkózás szerepéről a bjj-ben témában fejtette ki ezúttal véleményét és érveit.


Csütörtökön a sport hatását az immunrendszerre témát vizsgálgattuk meg jobban. Majd a ketrec technikái közül a sokat használt clinch-et és az összekapaszkodás lehetőségeit boncolgattuk.


Pénteken mi is beszámoltunk róla, hogy közel hozzá, hogy a muaythai részese legyen az Olimpia versenyszámainak. A szombati Fight Night Hungary gála előtt foglalkoztunk még kicsit a módosult párosításokkal.


Szombaton megkezdődött a nem olimpiai súlycsoportok birkózó Világbajnoksága Budapesten, ahol aztán Korpási Bálint a dobogó legtetejére állhatott az első nap végén. A Papp László Felnőtt Ökölvívó OB döntőit is ezen a napon rendezték. Este a legendás bjj harcos, Rickson Gracie-ről készült dokumentumfilmmel, a Choke-kal hangolódtunk a pihenésre, és az esti Glory gálára.


Vasárnap beszámoltunk a Glory németországi gálájáról, benne a Badr Hari vs Rico Verhoeven összecsapással, illetve a UFC 206 eredményeiről is.



Ez volt tehát a Heti összefoglaló, kövessetek minket a következő héten is!

ellenfelem.hu - A harcos közösség

UFC 206 - Semmiből közönség-kedvenc?

Szinte hihetetlen, de az UFC 206 bizonyos értelemben a radar alatt repült. Sokan fanyalogtak előre, néhányan panaszkodtak is. Tévedtek.

UFC 206 - Pettis vs Holloway

Mind a 12 meccset most nem vesszük nagyító alá, de azért a felvezető mérkőzések közül is érdemes csipegetnünk kicsit! A debütáló meccsén Tony Fergusonnak is fejtörést okozó Lando Vannata az első menetben eltette útjából John Makdessit, egy pörgő rúgással. Ami valahol megadta az egész gála alaphangját, hiszen az est folyamán további öt finist láthattak a rajongók!


https://twitter.com/UFCONFOX/status/807780692989911040

A félnehézben sem maradtunk akció nélkül - Misha Cirkunov ugyan elég sokat kapott állva, de amikor talált, az süllyedt! Amint Nikita Krylov görkorizni kezdett kicsit, Cirkunov ugrott a vérre és egy nagyszerű guillotine-val el is tette az útjából veszélyes ellenfelét az első menetben.


A főmeccsek közül az elsőn végre láthattuk a vikinget, Emil Meek-et is, aki idén Rousimar Palhares elleni ko/tko győzelme kapcsán lett ismertebb a rajongók körében, most pedig a veteránnak számító Jordan Mein felett aratott egy egyhangú, pontozásos győzelmet.


https://twitter.com/ufc/status/807787176196849664

Kelvin Gastelum és Tim Kennedy találkozója viszonylag kiegyensúlyozottabban indult és annak ellenére, hogy Kennedyt sem láthattuk már egy ideje, nem tűnt túlzottan rozsdásnak. Sőt, a klincsben kifejezetten úgy látszott, előnyben van. A második elejére azonban Gastelum kezdett lendületbe jönni.


A közeli akciók során egyre inkább darálta Kennedyt, aki a végére kifejezetten kimerültnek tűnt. A harmadik menet aztán brutális TKO-t hozott. Gastelum még sosem volt tán ilyen formában - kombinációk, időzítés és minden egyéb értelemben is nagyon a helyén volt! Korábban a 170 fontos kategóriában rengeteg gondja volt súlyával, ám a 185-ben nagyon jól nézett most ki!


https://twitter.com/ufc/status/807796083342516225

Jött Cub Swanson, akit Doo Ho Choi ellen sokan leírtak. Öregszik, nem olyan gyors már, gondjai vannak a ravasz meghúzásával és hasonló kritikák hangzottak el vele kapcsolatban. Részben ez, részben a tény, hogy a koreai csodagyerek hívta ki őt erre a találkozóra, tüzet gyújtottak Swanson alatt.


Míg az első menetet Choi vitte ellencsapásaival, precíziójával, a második menet könnyen lehet, hogy az év menete trónról letaszította, amit Carlos Condit és Robbie Lawler műveltek meccsük ötödik menetében! A srácok pedig a harmadikban sem adták alább! Könnyen lehet, hogy az év meccsét láttuk, Swanson pedig rácáfolva kritikusaira egyhangúlag behúzta a meccset!


https://twitter.com/ufc/status/807803998409326592

A közönség-kedvenc Donal "Cowboy" Cerrone és Matt Brown összecsapása az est egyik legjobban várt meccse volt. Cowboy és Brown korábban edzőpartnerek voltak, előbbi pedig azt gondolta, hogy legalábbis haverok, azonban Brown már a mérlegelés előtti interjúkban egyértelművé tette ellenszenvét. Szerinte ugyanis Cowboy művi módon jópofiskodik, mások fölé helyezi magát és Brown azt sem szívlelte, ahogy a sportot a másik képviseli. Vesztére.


Az első menetet Cowboy vitte, aki nagyon sokat talált tisztán és - mintegy a vég kezdetét előre vetítve - két tiszta fejrúgást is bevitt. A másodikban is rengeteg akció volt és sokkal kiegyensúlyozottabra sikerült, mint az első menet.


A harmadikra Cowboy már elnyerte Brown tiszteletét - kicsit összekapaszkodva, összeölelkezve jöttek ki, kezet is fogva (amit korábban Brown megtagadott ellenfelétől). Aztán leszakadt az ég. A harmadik menet 34. másodpercénél Brown egy test-ütés után nem húzta vissza védelmét a kellő időben, túlnyúlt, a kiálló fejre pedig Cowboy úgy csapott le, mint munka-mániás asztalos a szögre a kalapáccsal. A bal köríves tisztán, csattanva talált, Cerrone sípcsontja pedig az árnyék-világba küldte ellenfelét.


https://twitter.com/ufc/status/807811976197849089

A főmeccs sokak szerint vízválasztó volt, sokan nem tudtak dönteni, a szakmai körökben pedig sokan egyértelműen Max Holloway mellett tették le voksukat az átmeneti pehelysúlyú bajnoki övért vívott csatában, Anthony Pettis ellenében. Nem hiába.


Tény, hogy Pettis a súlyt sem tudta hozni, ami már egy rossz előjel volt, de nem itt volt a kutya elásva. Míg az elsőt tán hajszállal vitte, a menet végére Holloway kezdet átvenni az irányítást. A másodikban már egyenesen sétált bele az ellencsapásaiba, mígnem a türelmes, mesteri teljesítményt hozó Holloway a harmadik menetben megállította a korábbi könnyűsúlyú bajnokot. Ez volt Pettis első TKO veresége pályája során.


Anthony Pettis, a korábban megállíthatatlannak tűnő harcos utóbbi 5 meccséből mindössze egyet tudott megnyerni. Tán nem túlzás azt állítani, hogy a Rafal Dos Anjostól kapott hatalmas verés után (UFC 185), amikor címét is elvesztette, soha többé nem volt ugyanaz, mint előtte. Holloway ellen sem mentálisan nem volt ott, sem technikailag. Holloway immáron 10 meccse veretlen, legközelebb pedig José Aldo ellen láthatjuk az övért!


https://twitter.com/ufc/status/807823272758755328

GLORY Collision: Elmaradt a parádé

Bár a GLORY Collision felvezetője, a GLORY 36 rendkívül jóra sikerült, az est fénypontja komoly csalódást okozott világ-szerte a kickbox követői között. Nézzük a részleteket!

Glory Collision lead


Micsoda este, bunyók! Az est, ha lehet így mondani, a francia kickbox éjszakája volt - Dylan Salvador kiérdemelte ismételt összecsapását Sittichai ellen (eddig 1-1 az állás), Pinca és Doumbé pedig világbajnokok lettek!


Több évnyi uralkodás után Nieky Holzkent letaszították trónjáról. Az elkövető egy a rangsorban az utóbbi években csendesen feltörekvő francia, Cedric Doumbe volt, aki igazából nem sok reklámot kapott, így sokak azt hihették, hogy a semmiből lépett most elő.


Dombe megakadályozva Holzkent abban, hogy eltalálja a távot, ráleljen ritmusára és kibontakozhasson, komoly felütéseket vitt be, melyeket rendszerint komoly combosokkal kísért. A szögek, a mozgás, a nagy számú csapások gondot okoztak Holzkennek, aki nem tudva alkalmazkodni, menet közben módosítani stratégiáján, - egy bíró kivételével - egyhangúlag bukta a találkozót.


Michael Duut és Danyo Ilunga találkozója tán az egész nap legőrültebb meccse volt, ami azért nem semmi, hiszen tegnap este boksz és UFC gála is volt, de egy másik gálán még Buakaw is ringbe lépett! GLORY SuperFight Series főmeccse egy visszavágó volt, ahol a két fél oda-vissza összesen ötször küldte le egymást! A többségi döntetlenre ráhajráztak még egy menetet, ahol a hihetetlen adok-kapok tovább folytatódott, Duut pedig a menet vége előtti másodpercekben ismét leküldte Ilungát, ezzel pedig behúzta a meccset.


https://twitter.com/GLORY_WS/status/807685075303333888

Jamal Ben Saddik és Ismael Londt meccse elég lassúra sikerült, igazából nincs nagyon miért ódákat zengeni róla. A harmadikban kicsit gyorsabbra kapcsoltak, a végén Ben Saddik még le is küldte Londt-ot és egyhangúlag behúzta a találkozót.


Sittichai és Marat Grigorian már kétszer találkoztak és bár izgalmas meccs volt, nincs értelme egy újabb találkozónak. Az első kettő menet kiegyensúlyozottabb volt, a harmadikban azonban kissé Sittichai talán kezdett jobban magára találni és többet találni rúgásaival, egyenes ütéseivel. A negyedikben Grigoriannak volt egy szép felütése, majd az ötödik menetre szorosabb lett a meccs, de Grigoriannak nem volt túl sok tiszta találata. Megosztva Sittichai nyerte a meccset.


Dylan Salvador többségi pontozással legyőzte Anatoly Moiseev-et, Hysni Beqiri pedig egyhangúlag verte Antonio Gomez-t, így a négyfős könnyűsúlyú torna döntőjében találkozhattak. A másodikra Beqiri eléggé lefáradt, Salvador pedig jóval aktívabb volt, a harmadikban pedig ugyanez volt a helyzet. Egyhangú pontozással a torna győztese tehát Dylan Salvador lett, aki ezzel kihívói státuszba került az övért!


Az est során (akár a Kunlun Fight) a GLORY is megemlékezett a tragikus körülmények között elhunyt, valószínűsíthetően gyilkosság áldozatává vált Marc De Bonte-ra is:


https://twitter.com/GLORY_WS/status/807689292789219329

A pehelysúlyú társ-főmeccsen Mosab Amrani és Fabio Pinca szintén egy izgalmas, kemény meccset hoztak. Az elsőben úgy tűnt, akármi történhet, hiszen keményen ment az adok-kapok, a második azonban már egyértelműbben Pincáé volt. Amrani vagy Pinca fedezékét bombázta vagy szorgalmasan ütötte a luftokat. A harmadikat is nyugodtan hozta Pinca, aki így megosztott győzelmet aratott.


Az est, a GLORY Collision főmeccse a két nehézsúlyú fenegyerek ütközete furcsára sikerült. Az utóbbi évek legjobban várt nehézsúlyú kickbox ütközetén a hangulat több volt, mint parázs. A szokásostól eltérően nem a bajnok jött be másodikként, hanem Hari, akit rajongói megrohamoztak. A ringbe lépve a marokkóit nagyjából 70 ember követte, akik a kötelek közé is megpróbálták követni. Több volt ez, mint káosz.


Percek teltek el, mire a szervezők megtisztították a terepet és elkezdődhetett a meccs. A gyilkos pillantások a küzdő felek részéről továbbra is folytatódtak, majd belefogtak az előadásba. Badr nyugodtan mozgott, precízen használta a dzsebet, de Rico Verhoeven uralta a ring közepét és többnyire rúgásokkal operált.


https://twitter.com/GLORY_WS/status/807718308795518981

A másodikban Hari egy nagy horgot vitt be, Verhoeven pedig nem sokkal rá egy fejrúgással válaszolt. Egy kis klincs-akció következett, ahol Verhoeven a kötelekhez nyomta a marokkóit és két nagy térdest vitt be jobb karjára. Amikor a bíró szétválasztotta őket, Hari a sarokba indult és a döbbenettől megállt a levegő. Senki se értette mi van, de Hari nem válaszolt a bíró, Atsushi Onari számolására. Badr karja megsérült, a marokkói a törés nyomán pedig nem kockáztatta a folytatást.


A teljes meccs:


https://www.youtube.com/watch?v=8sZ92nZUnQw

Mindketten azonnal bevállalták a visszavágót, Hari pedig fogadkozott, hogy jövőre kiüti Rico Verhoevent.